Witamy
  Bramy
    Wjazdowe
    Garażowe
    Przemysłowe
  Ogrodzenia
  Drzwi
  Konstrukcje     Stalowe
  Kraty     Pomostowe
  Schody
  Zawiasy

 

  Kontakt
  Mapka
  Referencje

 

Bramy / Garażowe


W zależności od wielkości garażu przestrzeni nad wjazdem oraz upodobań klienta oferujemy trzy wersje bram garażowych. Bramy mogą zostać wykonane na wymiar bądź wybrane z katalogu.

Uchylne

Brama uchylna N80

 • N80 - Brama garażowa uchylna z górną prowadnicą, przeznaczona do użytku prywatnego (garaże pojedyncze i szeregowe). Przystosowana do zamontowania napędów firmy Hörmann. Rama płyty bramy wykonana ze stali i usztywniona dwoma poziomymi płaskownikami stalowymi. Płyta wypełniona blachą stalową, profilowanymi deskami lub przygotowana do samodzielnego wypełnienia przez odbiorcę. Po bokach i u dołu bramy znajduje się wytłumiające listwy maskujące z tworzywa sztucznego. Rama bramy trójstronna zrobiona z prostokątnych stalowych profili zamkniętych z górną prowadnicą i odkręcanym profilem progowym, z listwami prowadzącymi z tworzywa odpornego na ścieranie i profilem uszczelniającym. Brama wyposażona jest w wielo-sprężynowy układ zabezpieczający z ochroną przed przytrzaśnięciem palców oraz układ amortyzujący w krańcowych położeniach bramy. Okucia i zamki: na zewnątrz gałka, wewnątrz uchwyt krzyżowy z tworzywa sztucznego, specjalny zamek z funkcją wielokrotnego zamykania z wkładką patentową i obsługiwanym od wewnątrz pokrętłem regulacyjnym. Ryglowanie dwupunktowe dzięki samoczynnie zaskakującej, regulowanej zapadce z tworzywa sztucznego. Zakres wymiarów bram: szerokość (od 2250 do 3000 mm) x wysokość (od 1920 do 2750 mm). Istnieje również możliwość wykonania bram według indywidualnego zamówienia.

Brama uchylna DF 98

 • DF98 - Brama garażowa uchylna z górną prowadnicą przeznaczona do użytku prywatnego (garaże podwójne). Przystosowana do zamontowania napędów firmy Hörmann. Rama płyty bramy i płyta bramy tak jak w N80. Wyposażona u dołu w listwę zabezpieczenia krawędzi zamykających z EPDM, po bokach listwa maskująca z EPDM. Rama bramy trójstronna blokowa ze stalowych profili zamkniętych z górną prowadnicą i odkręcanym profilem progowym i profilem uszczelniającym. Brama posiada wielo-sprężynowy układ zabezpieczający z ochroną przed przytrzaśnięciem palców. Okucia i zamki jak w N80. Zakres wymiarów bram: szerokość (od 4000 do 5000 mm) x wysokość (od 2000 do 2125mm). Istnieje również możliwość wykonania bram według indywidualnego zamówienia.

Przykładowa brama uchylna wypełniona drewnem

  Przykład bram uchylnych wypełnionych drewnem.Segmentowe

LPU 40

 • LPU 40 - Bramy ocieplane. Ocynkowane ogniowo segmenty stalowe wypełnione pianką poliuretanową od strony zewnętrznej w strukturze "woodgrain", od wewnętrznej w strukturze "stucco". Współczynnik przepuszczalności cieplnej:
  - dla zamontowanej bramy k=0,95W/mK
  - dla segmentu k=0,5W/mK
  Segmenty bram o jednakowej wysokości z przetłoczeniami poziomymi, bez przetłoczeń lub z kasetonami. Na życzenie szczeliny wentylacyjne w uszczelce progowej. W kolorach standardowych w/g RAL 8028, 9016 pozostałe kolory za dopłatą.
 • LTE 40 - Bramy nieocieplane. Ocynkowane ogniowo, segmenty stalowe w strukturze "woodgrain" z przetłoczeniami poziomymi lub kasetonami. W kolorach w/g RAL 8028(biały), 9016(brązowy). Płyta bramy z zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem palców po stronie zewn. i wew.

EcoTherm
EcoThermUchwyty zewnętrzne

Uchwyty wewnętrzne

 • EcoTherm - Bramy ocieplane. Ocynkowane ogniowo segmenty stalowe, głębokość montażowa 42/20 mm, wypełnione pianką poliuretanową bez freonu, od strony zewnętrznej w strukturze "woodgrain", od wewnętrznej w strukturze stucco. Wersje bramy:
  - z przetłoczeniami poziomymi rozłożonymi równomiernie na wysokość.
  - z kasetonami rozłożonymi równomiernie na szerokość.

  Dolny segment wyposażony w uszczelkę progową. Ościeżnica z zabezpieczeniem przed włożeniem dłoni, wykonana z ocynkowanej ogniowo blachy stalowej, z uszczelkami bocznymi. Segmenty stalowe ocynkowane ogniowo i pokryte warstwą gruntującą farby poliestrowej:
  - w kolorze RAL 9016(biały) na zewnątrz,
  - w kolorze RAL 9002(biało-szarym) wewnątrz. Sprężyny naciągowe lub skrętne - ocynkowane.
 • EcoClassic - Bramy nieocieplane. Ocynkowane ogniowo segmenty stalowe, przetłaczane w strukturze "woodgrain". Wersje bramy:
  - z przetłoczeniami poziomymi rozłożonymi równomiernie na wysokość.
  - z kasetonami rozłożonymi równomiernie na szerokość.

  Dolny segment standardowo wyposażony w niewidoczne szczeliny wentylacyjne i uszczelkę progową. Ościeżnica z zabezpieczeniem przed włożeniem dłoni, wykonana z ocynkowanej ogniowo blachy stalowej, z uszczelkami bocznymi. Segmenty stalowe ocynkowane ogniowo i pokryte warstwą gruntującą farby poliestrowej:
  - w kolorze RAL 9016(biały) na zewnątrz,
  - w kolorze RAL 9002(biało-szarym) wewnątrz. Sprężyny naciągowe lub skrętne - ocynkowane.

LTH 40

 • LTH 40 - segmenty bramy wypełnione litym drewnem. Wersje bramy: (segmenty bramy o jednakowej wysokości dla dowolnej wysokości bramy)
  - deski profilowane - segmenty bramy wypełnione świerkiem skandynawskim, przetłoczenia poziome rozłożone równomiernie na wysokość.
  - z kasetonami - segmenty bramy wypełnione świerkiem skandynawskim lub świerkiem kanadyjskim, kasetony rozłożone równomiernie na szerokość.
  - z wzorami - segmenty bramy wypełnione świerkiem skandynawskim, tylko w połączeniu z napędem do bram garażowych.

  Dolny segment wyposażony w szczeliny wentylacyjne w uszczelce progowej.

  Rodzaje drewna:
  - świerk skandynawski - jasne drewno o wyraźnej przewadze drewna późnego, ze sporadycznie pojawiającymi się rdzeniami i pojedynczymi pęcherzami żywicznymi. Kierunek włókien jest przeważnie prosty a "sęki" są koloru żółtawobrązowego.
  - świerk kanadyjski - drewno iglaste w jednolitych odcieniach od żółtawoszarego do żółtawobrązowego. Przeważnie o prostych włóknach.

Przykładowe przeszklenia segmentów - ilość przeszklonych segmentów w bramie wedle życzenia klienta.

Najnowsze przeszkleniaRolowane

Brama rolowana

Schemat

 • Bramy rolowane - niewielka cena + standardy jakości Hörmann'a. Ręczne bramy rolowane użyteczne w przypadku: małych otworów ściennych, rzadko używanej bramy, częstego braku zasilania. Bramy antywłamaniowe dzięki podwójnemu zamkowi z czterema zasuwkami i dwóm prętom ryglującym. Sprężyny amortyzujące wyhamowują pancerz podczas otwierania. Bramy te cechuje prosty montaż i niedroga naprawa.

 

 


Copyright ©  P.P.U.H. KARO S.C. S&J Skarbek , All Rights Reserved